Domowe sposoby na przeziębienie

Sushi Master, 2012-03-15 11:56:18
Przedstawiam domowy sposób na przeziębienie rodem z Japonii! Jak przystało na metodę od samych Samurajów jest ona skuteczna, szybka, ale potrzeba dużej siły woli, aby się do niej przekonać.
Kluczem do sukcesu jest WASABI. Należy nałożyć wasabi na połowę łyżki herbacianej i zjeść z dowolnie wybraną zagryzką!
Mój tata tak robi i za każdym razem na drugi dzień czuje się dużo lepiej!
Michał, 2012-03-15 12:04:54
Dla wszystkich tych, którym metoda Sushi Mastera nie przejdzie przez gardło proponuję trochę bardziej pracochłonną, ale dużo smaczniejszą metodę na przeziębienie!:)

Składniki:
- czarna herbata
- cukier
- miód
- cytryna
- brandy

Wykonanie:

1. Do herbaty dodaj 3 łyżeczki cukru, łyżkę stołową miodu, pół cytryny. Podgrzej miksturę tak, aby parowała. Po zdjęciu z gazu dodaj kilka kropel Brandy
2. Wdychaj opary, a kiedy napój lekko ostygnie wypij napar :)

Gotowe!
Mikos, 2012-03-17 10:33:19
Mój najlepszy sposób na przeziębienie! Wczoraj czułem, że niebawem się całkiem rozłożę, a dziś jestem już zdrowy.
Potrzebne będą Ci:
świeży imbir
2 ząbki czosnku
miód
cytryna
herbata

Do bardzo dużego kubka(0,5 l albo jeszcze większy) dodaję kilka dużych łyżek miodu. Do tego wrzucam połówkę cytryny(kroję ją w 2-3 grube plastry), wyciskam czosnek, i wkrajam około centymetrowy kawałek świeżego imbiru. Imbir kroję nożem na malutki fragmenty. Ubijam teraz cytrynę na dnie naczynia, tak żeby wydusić z niej jak najwięcej soku. Potem wrzucam zwykłą herbatę i zalewam wrzątkiem.
Herbatka jest mega rozgrzewająca, po wypiciu już będziecie się czuć lepiej. Dobrze zjeść to, co zostanie na dnie czyli czosnek i imbir:) Nie jest wcale taka zła w smaku, a co najważniejsze naprawdę działa. Polecam wszystkim. Najlepiej pić taką herbatkę we wczesnej fazie przeziębienia!

Dodaj swój domowy sposób na przeziębienie:

Twoje imię: