Domowe sposoby na opryszczkę

Domowe sposoby na opryszczkę dodane przez użytkowników (12):

Marcelina
Opryszczka jest przenoszona przez wirusa Herpes Simplex. Oprócz typowych sposobów w postaci Zoviraxu, Heviranu czy Antiviru znam dwa domowe sposoby na opryszczkę: 1. Cebula i czosnek. Do zmienionych chorobowo miejsc należy przyłożyć świeżo ucięty plaster czosnku i cebuli (czosnek można również zgnieść)i przytrzymać jak najdłużej przy "wirusie". Powtarzać czynność co 3 godziny. 2. Pasta do zębów. Należy na bąbla nałożyć pastę (pastę, a nie żel!!) i pozostawić na kilka godzin. Opryszczka może trochę piec po nałożeniu pasty, ale wytrzymajcie! Warto:)
Carmen
Wymieszaj ze sobą: 10 dag wazeliny 2 łyżeczki suszonego ziela melisy Podgrzewaj mieszkankę na małym ogniu przez 2h. Ostudź, a następnie smaruj co jakiś czas swędzące miejsca.
Opryszczka to moja zmora od zawsze! Z domowych sposobów najlepiej działa na mnie połączenie spirytusu salicylowego i vratizolinu. Najpierw nacieram owrzodzenia na skórze spirytusem salicylowym. Należy przy tym uważać, żeby nie przesadzić z ilością i wcieraniem, bo może później mocno szczypać. Zamiast spirytusu można równie dobrze użyć wody utlenionej. Po odkażeniu nakładam maść. Po 3-4 dniach nie ma już śladu. Pamiętajcie, żeby nie drapać! Zamiast vratizolinu można też stosować zovirax, aczkolwiek jest droższy. U mnie w aptece Zovirax kosztuje 17 złotych, a tubka vratizolinu 11.
Amelka
Ja próbowałam już na opryszczkę wszystkiego! Mam za sobą próbę walki za pomocą zoviraxu, heviranu, antiviru,a także tych reklamowanych plasterków na usta. Ze wszystkich wymienionych substancji najbardziej zadowolona byłam z plasterków, bo przynajmniej mogłam zakryć tę opryszczkę szminką (opryszczki nieprzykrytej plasterkiem nie da się ukryć pod szminką!) W końcu znalazłam sposób, który jest niezwykle skuteczny, a zarazem tani. W aptece można dostać saszetki tribioticu, jedna saszetka żelu starczy na kilka opryszczek, a kosztuje....2 złote! Dużo tańszy sposób od zoviraxu, a znacznie skuteczniejszy! Natomiast pasty do zębów nie polecam, mi bardzo wysuszała skórę na około wargi ustnej.
Ala

witam ja na opryszczke stosuje włosy :)

jak czuje że specyficznie juz swedzi pocieram po ustach wlosami (mam dlugie) a robie to jak mi sie przypomni i faktycznie nawet nie zdazy sie pojawic na ustach, od czasu jak znam ten sposób nie mam z opryszczką problemów. Pozdrawiam :)

Alicja

najlepszym sposobem jest dbanie o swoj system imunologiczny jezeli nie jest on oslabiony oprzyszczka jest w stanie uspienia przez dlugi ,dlugi czas ....sposob bardzo dobry  a wiec dbajmy o siebie

Leszek

Wspaniałe efekty w walce z opryszczką daje 

 

-potrzebne rekwizyty to patyczek do czyszczenia uszu którym pobieramy woskowine ze swojego ucha i pocieramy opryszczkę UWAGA! W POCZĄTKOWEJ FAZIE POWSTANIA OPRYSZCZKI .Jeśli komus pomoże ,a mi to pomaga,prosze o komentarz i opinie.

Życzę powodzenia w walce z opryszczką

Martyna

ja znam dobry sposób, choć wydaje się smieszny, ale serio, działa- jeśli czujesz, że robi Ci sie opryszczka na ustach to potrzyj to miejsce zmywakiem do naczyn, ale takim, ktory jest juz od jakiegos czasu uzywany. na drugi dzien po opryszczce ani sladu :)

GB

mnie pomaga starta na miał polopiryna i nałożona na lekko zwilżone miejsce w początkowym stadium 3-5razy dziennie,nie swędzi nie boli,tylko trochę szpeci

zuzia
Niewiem czy to będzie dobry sposób ale ja gdy mam zimno to smaruje kremem Nicea

Dodaj domowy sposób na opryszczkę

Twoje imię

Twój domowy sposób