Przetłuszczające się włosy

Domowe sposoby na przetłuszczające się włosy dodane przez użytkowników (4):

Podam kilka sposobów jak zapobiec przetłuszczaniu się włosów odnosząc się do samej fizjologii włosów i skóry głowy. 1. Zacznę od tego, że przetłuszczone włosy są wynikiem nadmiernego wydzielania łoju z gruczołów zlokalizowanych na skórze włosów, przy mieszkach włosowych. Co za tym więc idzie CZĘSTE DOTYKANIE I SZCZOTKOWANIE włosów rozprowadza łój z okolic skóry głowy na całą resztę włosów. Wniosek: staramy się nie przeczesywać palcami włosów i nie szczotkować ich częściej niż to konieczne. 2. Pod wpływem gorąca nasila się łojotok. Unikajmy więc mycia głowy gorącą wodą czy suszenia włosów najgorętszym strumieniem suszarki. UWAGA! Sauna również może wzmocnić wydzielanie łoju! 3. Zaprzestać codziennego mycia włosów!! W sytuacji kiedy codziennie myjemy włosy, zmywamy z nich ochronną tłustą otoczkę (po coś te gruczoły w końcu są!), w związku z tym nasze gruczoły z podwójną mocą ponawiają produkcję ochronnego łoju. Myjmy włosy 3 razy w tygodniu. 4. Stosowanie szamponów zapobiegających przetłuszczaniu włosów. Najlepsze będą te z dodatkiem pokrzywy, czarnej rzepy i środka antybakteryjnego. Polecam zastosowanie się do tych sposobów, oszczędzi to Wasz czas i pieniądze, a także oszczędzi Wasze włosy przed niepotrzebnymi "leczniczymi" środkami chemicznymi.
  • 1
  • Kajty, 30 kwietnia 2012 21:46:42
Ja stosuję na moje tłuste włosy mix cytrynowy. Bardzo prosta sprawa! Należy wycisnąć sok z cytryny i wmasować go w skórę głowy, następnie za pomocą grzebienia rozprowadzić po wszystkich włosów. Pozostawić na 20 minut, a następnie spłukać. Włosy będą dłużej świeże :)
  • 0
  • halo, 30 kwietnia 2012 21:53:53
Ze spokojnym sumieniem mogę polecić mieszkankę ziołową zawierającą pokrzywę. Pokrzywy są uważane za nikomu niepotrzebne rośliny. Tymczasem na tłuste włosy działają rewelacyjnie! Wystarczy zebrać takie liście i zaparzyć w garnku. Ostudzić i przepłukać takim wywarem włosy. Podpowiem, że suszone liście pokrzywy też się nadają. Polecam zebrać świeże liście pokrzywy wiosną i zasuszyć, aby mieć zapas na zimę :) Inna ziołowa mieszanka, którą stosuje moja siostra to wywar ze skrzypu polnego. Najlepiej samemu przetestować co na kogo lepiej działa :)
  • 0
  • Betty, 30 kwietnia 2012 22:19:59
Plukanka z pokrzywy oczywiscie ale nie dla blondynek bo zafarbuje wlosy na lekki zielonkawy kolor. Ta plukanke powinny uzywac szatynki i brunetki.
  • 0
  • , ewelinay, 18 sierpnia 2016 20:50:11

Dodaj domowy sposób na przetłuszczające się włosy

Twoje imię

Twój domowy sposób