Wypadanie włosów

Domowe sposoby na wypadanie włosów dodane przez użytkowników (4):

Hej dziewczyny, Częstą przyczyną wypadania włosów jest niewłaściwa dieta. Niedobory istotnych składników mogą powodować wypadanie włosów. Są to witamina A, B6, B12, kwas foliowy, cynk, miedź i żelazo. Witaminy B6, B12, kwas foliowy, miedź i źelazo są niezbędne do normalnego tworzenia czerwonych krwinek, które dostarczają tlen do łodygi włosa, zatem brak tych składników powoduje niedotlenienie i obumarcie włosów. Niedobry miedzi przejawiają się w przebarwieniach, ponieważ pierwiastek ten uczestniczy w procesie pigmentacji. Braki witaminy C powodują łamliwość włosów a także wrażenie suchości. Gdzie znaleźć ww. składniki? Najlepiej w owocach i naturalnych produktach!:) Witamina C- cytrusy Witamina B6 - ryby, mięso, ziemniaki i inne warzywa skrobiowe Witaminy B12 - produkty mięsne, ryby, drób, jajka, mleko(w produktach podchodzenia zwierzęcego) Kwas foliowy - rośliny zielone, jak brukselka, brokuły, szpinak itd. Miedź - kakao, czekolada, suszone pomidory, pestki dyni i słonecznika, wątróbka żelazo - mięso!
  • 0
  • dr, 12 marca 2012 17:30:33

Hej,

ja stosuję na moje włosy maseczkę, która od kilku pokoleń jest polecana w mojej rodzinie. Kilka kropel nafty + olej + żółtko, taką mieszkankę nakładacie na głowę i delikatnie masujecie palcami skórę. Efekt jest świetny pod warunkiem, że nie macie cienkich włósów, bo w tym przypadku włosy są zbyt ciężkie po maseczce. Pozdrawiam  serdecznie.

  • 0
  • Ala, 8 kwietnia 2013 13:00:36

Witam, ja z kolei stosuję czosnek i oliwa z oliwek  wiele ludzi rezygnuję jednak z tego połączenia ze względu na zapach w czosnku. Warto jednak spróbować na lysyproblem.pl jest opisane jakie witaminy oraz pierwiastki posiadają te produkty.

  • 0
  • Aliccja, 20 stycznia 2014 13:10:34

Cześć. Ja to użyje tylko nie wiem kiedy, ale raz wypróbowałam to no i zadziałało na cały rok.

 

  • 0
  • Karolina, 5 czerwca 2014 08:23:52

Dodaj domowy sposób na wypadanie włosów

Twoje imię

Twój domowy sposób