Zatkane ucho

Domowe sposoby na zatkane ucho dodane przez użytkowników (61):

Ucho zatkane woskiem można łatwo odetkać domowymi sposobami, gdyż jest to zupełnie naturalny, łagodny stan, którego w większości przypadków nie należy się obawiać. Przedstawię sposób jak odetkać ucho, który mi zawsze pomaga.

Przygotuj:

dwie miseczki

woda utleniona

strzykawka bez igły/ zakraplacz do oczu

ciepła woda

Wykonaj:

Wlej ciepła wodę do jednej z miseczek, następnie dodaj niemalże tyle samo wody utlenionej. Pobierz powstały roztwór do strzykawki i połóż się na łóżku, tak aby zatkane ucho było zwrócone do góry (czyli głowa oparta jest na zdrowym uchu). Wstrzyknij delikatnie wodę ze strzykawki do ucha, a następnie leż w tej pozycji przez 10/15 minut (będziesz słyszeć bulgotanie w uchu spowodowane pękaniem pęcherzyków gazu wody utlenionej). Po minionym czasie "wylej" ciecz z ucha do czystej miseczki i powtórz zabieg pod lekko zwiększonym ciśnieniem.

To wszystko, powodzenia!

P.S. Jeśli zatkanie ucha jest wywołane infekcją ucha środkowego to ten sposób nie pomoże- trzeba się wybrać do lekarza!

 • 90
 • , 9 lipca 2012 16:03:43

Na noc poloz na ucho gruby i troche przygrzany plaster cebuli i bandazem czy szalikiem owin glowe, jak rowniez mozna tez wsadzic na noc do ucha malutki kawaleczek cebuli-u mnie oba sposoby dzialaja bez problemow. 

 • 59
 • Labadine, 14 września 2012 07:05:44

czy ten sposób domowy pomoże mi z uchem ? mam 14 lat i chciałam sie dowiedziec 

 • 35
 • justyna, 11 października 2012 09:57:15

Do wczoraj miałam ten problem (prawie tydzień), dopóki nie wybrałam się w odwiedziny do cioci, która jest farmaceutką, ale wiedzę ma prawie jak lekarz. Powiedziałam, co mi dolega, najpierw zmierzyła mi ciśnienie krwi dokładnym manometrem z pompką i stetoskopem, wyszło 120/75, więc raczej nie tu tkwiła przyczyna, po czym poszła do apteczki i wróciła z czarnym etui, w którym znajdowała się gumowa gruszka z zaokrąglonymi, metalowymi końcówkami. Dopasowała jędną z nich do gruszki i zaczęła przedmuchiwać zatkane ucho, najpierw przez nos, później bezpośrednio dmuchnęła parę razy w to ucho. I jak ręką odjął. Powiedziała, żebym następnym razem natychmiast przyszła do niej na ten prosty zabieg, jak tylko poczuję, że ucho zaczyna się zatykać, bo może się wywiązać infekcja.

 • 20
 • Monika, 3 grudnia 2012 14:07:13

ja miałam przebijane ucho w srode dzisiaj jest sobota i dalej mam zatkane ,jest jakas masakra bo juz mam dosc tego głuchego odbicia w mojej głowie;(poza tym mam antybiotyk ktory tez nic nie działa a poza tym miała mi leciec ropa po tym przebiciu ale tez nic,niewim co robic moze sprobować z  wwodą utlenioną?

 • 56
 • each, 15 grudnia 2012 18:02:53

ja miałam przebijane ucho w srode dzisiaj jest sobota i dalej mam zatkane ,jest jakas masakra bo juz mam dosc tego głuchego odbicia w mojej głowie;(poza tym mam antybiotyk ktory tez nic nie działa a poza tym miała mi leciec ropa po tym przebiciu ale tez nic,niewim co robic moze sprobować z  wwodą utlenioną?

 • 29
 • BASIA, 15 grudnia 2012 18:04:26

Po 3 tygodniach spokoju, w święta znowu miałam kłopot z zatkanym uchem, również po umyciu głowy. W sumie męczyłam się prawie 2 dni, dopóki ciocia nas nie odwiedziła w 1 dzień świąt. Wiedząc o tym, poprosiłam ją wcześniej, by koniecznie wzięła ze sobą gruszkę laryngologiczną, gdyż mój problem niestety powtórzył się. Przedmuchała i przeszło, na 1,5 tygodnia. W niedzielę (6.01.) umyłam głowę i ponownie się zakorkowało, więc w miniony wtorek znowu była gruszka w robocie, po kolejnym, (już trzecim w ciągu ostaniego miesiąca) przedmuchiwaniu ucha, poradziła mi udać się do laryngologa oraz w miarę możliwości zaopatrzeć sie w gruszkę Politzera (tak się nazywa prawidłowo), powiedziała, że nauczy mnie obsługi, która jest łatwa. Chyba będę zmuszona tak zrobić.

 • 13
 • Monika, 14 stycznia 2013 12:47:18

Też miałam kilkukrotnie z tym problem, odwiedziłam laryngologa, tam pielęgniarka za pomocą strzykawki i ciepłej wody (w pozycji siedzącej) przepłukała mi uszy. Efekt był rewelacyjny! Lekarz także kazał używać kropli Cerumex, które rozpuszczają woskowinę. Polecam!

 • 8
 • Maja, 18 stycznia 2013 00:02:20

CHWILE JUZ MAM SPOKOJ Z UCHEM,PO PRAWIE 1,5 MIESIĄCA WYLECZYŁAM JE ,NIE MAM ZATKANEGO BO NIE BOL ALE WŁASNIE ZATKNIE BYŁO NAJGORSZE...CHOC PRZY POŁYKANIU ŚLINY CZY PICIU NAPOJU GAZ DZWNIE MI PYKA W TYM UCHU...I SZUM GDY JEST CISZA ALE MAM NADZIEJE ZE WSZYSTKO WROCI DO NORMY.POZDRAWIAM WSZYSTKICH Z TYM PROBLEMEM CO JA;)

 • 18
 • BASIA, 25 stycznia 2013 15:47:50

też mam problem z zatkanym uchem najgorsze są te szmery w uchu to ze ktoś coś do ciebie mówi a ja jak dosłysze to odpowiadam albo tak ze nikt nic nie dosłyszy albo jakbym krzyczał do kogoś okropne to jest kupiłem sobie specjalne coś do uszów z jaką oliwą czy jakimś tym i nic ale sie wybieram do lekarza oby coś poradził bo to bardzo przeszkadza w kontaktach z ludzmi ;) 

 • 13
 • Marcin, 21 marca 2013 22:04:44

Dodaj domowy sposób na zatkane ucho

Twoje imię

Twój domowy sposób